Uczniowie po kursie sędziowskim

17 uczniów SMS-u wzięło udział w zorganizowanym przez szkołę wspólnie z Lubelskim Związkiem Piłki Nożnej kursie sędziowskim.

– To projekt skierowany dla uczniów którzy ukończyli 16-ty rok życia. Nasi uczniowie mogą tutaj zyskać dodatkową wiedzę na temat przepisów gry w piłkę nożną z trochę innej strony – powiedział Maciej Grzywa, prezes Fundacji Akademia Sportu Górnika Łęczna, która jest organem prowadzącym SMS-u.

– Nie każdy zostanie zawodowym piłkarzem lub piłkarką, a taki kurs może być inspiracją dla niektórych z naszych uczniów inspiracją do tego aby na pewnym etapie swojej przygody z piłką wybrać drogę sędziego. Historia piłki pokazuje, że takie przypadki się zdarzają – dodał Grzywa.

Zajęcia w dwudniowym kursie zakończonym egzaminem sędziowskim prowadzili sędziowie szczebla centralnego – Paweł Gil oraz Jacek Małyszek. Młodzi Górnicy pierwszą możliwość wykazania się w roli arbitrów otrzymają w lutym i marcu podczas dorocznego cyklu halowych turniejów o Puchar Prezesa Górnika Łęczna.

– Najlepsi uczniowie otrzymają szansę sędziowania podczas naszych turniejów, za co oczywiście otrzymają stosowne wynagrodzenie – powiedział Maciej Grzywa.