Trenerzy

Sztab trenerski SMS w przeważającej części stanowią wychowankowie Górnika Łęczna

Koordynatorem szkolenia SMS-ie jest obecnie Artur Gadzicki (licencja UEFA A, UEFA Futsal B), który podobnie jak nasi najmłodsi uczniowie szkoły swoją przygodę z klubem rozpoczął w wieku 16 lat.

W czasie trzyletniego pobytu w Górniku w latach 2004 – 2006 był jednym z zawodników, którzy zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Starszych (2005 r.). Do klubu powrócił już z ponad 10-letnim doświadczeniem w pracy trenerskiej mając na swoim koncie m.in. pracę w sztabach młodzieżowych reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz futsalu. W halowej odmianie piłki trener Gadzicki wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy w kategorii U-19 (Ryga, wrzesień 2019 r.), oraz dwa wicemistrzostwa Polski z AZS UMCS Lublin w kategorii U-20. W swoim dorobku ma również 4-letnią pracę jako koordynator Akademii Młodych Orłów w Lublinie. Pracę w klubie trener Gadzicki łączy z funkcją II trenera futsalowej reprezentacji Polski U-19.

Krzysztof Bodziak (licencja UEFA B) to także przedstawiciel zespołu juniorów starszych Górnika, który również ma na swoim koncie medale Mistrzostw Polski Juniorów Starszych (w 2004 i 2005 roku). W przeszłości przez długi okres reprezentował barwy trzecioligowych wówczas rezerw Górnika, a później również lubelskiego Motoru oraz Chełmianki Chełm. Trener Bodziak odpowiada za przygotowanie motoryczne zawodników SMS-u.

Kolejnym wychowankiem w sztabie szkoleniowym SMS-u jest Daniel Rusek (licencja UEFA A), który z klubem związany jest nieprzerwanie od 10 roku życia. Po zakończeniu przygody zawodniczej zaangażował się w rozwój najmłodszych grup klubowej Akademii. Ze swoim pierwszym rocznikiem (2004/2005) przeszedł drogę od żaka do trampkarza, po drodze dwukrotnie zdobywając mistrzostwo województwa lubelskiego, którego zwieńczeniem był awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 w sezonie 2018/2019. Kilku zawodników z tej grupy zdecydowało się na kontynuowanie piłkarskiej edukacji w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Sztab trenerski, który pracuje z chłopcami w naszej szkole uzupełnia Marcin Lato (licencja UEFA A). Trener Lato to wieloletni pedagog z przeszłością zawodniczą m.in. w trzecioligowym wówczas Lewarcie Lubartów. Zajęcia piłkarskie z powodzeniem uzupełnia o elementy gimnastyki i akrobatyki.

Kolejnym wychowankiem w sztabie SMS-u, a zarazem łącznikiem pomiędzy piłką męską a kobiecą jest Patryk Błaziak (licencja UEFA B). Podobnie jak trener Rusek związany jest z Górnikiem od najmłodszych lat. W klubie przeszedł wszystkie szczeble edukacji piłkarskiej, kończąc przygodę zawodniczą w drugim zespole. Po kilkuletniej przygodzie jako trener w drużynach młodzieżowych klubowej Akademii z powodzeniem rozpoczął pracę w piłce kobiecej. Obecnie jest trenerem rezerw zespołu Mistrzyń Polski oraz juniorek z którymi awansował i aktualnie występuje w Centralnej Lidze Juniorek U-17.

Z dziewczętami pracuje również Paulina Kawalec (licencja UEFA EY A) która pracę w klubie łączy z funkcją selekcjonera reprezentacji Polski kobiet U-15. Kawalec jako piłkarka reprezentowała barwy Czarnych Sosnowiec, Cisów Nałęczów, AZS Biała Podlaska, Unii Racibórz oraz Górnika Łęczna w którym zakończyła karierę. 14 kwietnia 2007 roku zadebiutowała w kadrze A. W biało-czerwonych barwach rozegrała pięć spotkań. Ma na swoim koncie, aż 4 tytuły Mistrza Polski kobiet (w barwach Unii Racibórz), 2 Puchary Polski kobiet, a także występy w Lidze Mistrzyń.

Naszymi bramkarzami opiekuje się trener Anna Palińska (licencja UEFA Grass C, w trakcie kursu UEFA B), obecnie czynna zawodniczka Ekstraligowego Górnika Łęczna, aktualna Mistrzyni Polski (w barwach Górnika Łęczna w sezonie 2017/2018, 2018/2019), zdobywczyni Pucharu Polski (2017/2018) oraz reprezentantka kraju (6 występów w kadrze A).

Za opiekę medyczną odpowiadają Paweł Cichocki oraz Bartosz Libicki.