Najaktywniejsza szkoła Dnia przedsiębiorczości 2019

SMS Górnika Łęczna otrzymał tytuł Najaktywniejszej szkoły w projekcie Dzień przedsiębiorczości organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Tym tytułem jury wyróżniło jedynie 24 z 712 szkół zgłoszonych do konkursu.

27 lutego 2020 w siedzibie Ministerstwa Rozwoju odbyła się uroczysta Gala Przedsiębiorczości, do udziału w której zaproszono reprezentację naszej szkoły. Nagrodę w postaci statuetki oraz dyplomu z rąk pani Marzeny Machałek – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej odebrała pani Joanna Michalska – koordynator projektu w naszej szkole oraz uczniowie Aleksander Choina, Adrian Kucybała, Michał OffertJan Masztaleruk.

Podczas Gali Przedsiębiorczości nagrodzono również uczniów, którzy wzięli udział w indywidualnym konkursie pt. „Jak Dzień Przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe?”. Zadaniem uczniów było stworzenie pracy pisemnej, prezentacji multimedialnej lub filmu odpowiadających na pytanie konkursowe. Jedyne wyróżnienie w tej kategorii zdobył uczeń naszego SMS-u Adrian Kucybała

– Wszyscy jesteśmy niezwykle dumni z osiągnieć naszego kolegi, szczególnie ze względu na fakt, że zarówno pani Minister Edukacji Narodowej, jak i pan Minister Rozwoju w swoich przemówieniach odnieśli się do filmu Adriana, podkreślając jego wielka wrażliwość oraz empatię – powiedziała Monika Bartosiewicz, wychowawca klasy 2.