Szkoła Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna to pierwsza i jedyna w województwie lubelskim szkoła sportowa prowadzona przez profesjonalny klub piłkarski. W ramach SMS-u prowadzone jest Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego, w którym na co dzień uczą się zawodnicy i zawodniczki Górnika Łęczna.

W naszej szkole skutecznie łączymy edukację i proces szkolenia sportowego. Celem nadrzędnym szkoły jest zapewnienie młodemu zawodnikowi jak najlepszych warunków i możliwości wszechstronnego rozwoju osobistego oraz sportowego.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna to szkoła zarówno dla wszystkich, których pasją jest piłka nożna. Organem prowadzącym szkołę, jest Fundacja Akademia Sportu Górnika Łęczna, która powstała po to, aby wspierać młodych zawodników na każdym etapie sportowej kariery, a także w zmaganiach życia codziennego. Fundacja jest ściśle powiązana z klubem Górnik Łęczna SA i w pełni od niego zależna.

Baza dydaktyczna Liceum znajduje się w budynku Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej przy ul. Bogdanowicza. Kompleks treningowy stanowią obiekty klubowe Górnika Łęczna przy Al. Jana Pawła II. Do dyspozycji naszych uczniów jest boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, dwa pełnowymiarowe boiska o naturalnej nawierzchni, hala sportowa, siłownia, gabinety fizjoterapeutyczne oraz pomieszczenia odnowy biologicznej z wyposażeniem (sauna, jacuzzi).

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę?

• Możliwość rozwoju w najbardziej utytułowanym klubie Lubelszczyzny
  • Brak czesnego
  • Szansa na zawodowy kontrakt piłkarski oraz stypendium sportowe
  • Planowanie indywidualnej ścieżki rozwoju zawodnika
  • Wykształcona i doświadczona kadra trenerów i nauczycieli
  • Wszechstronny rozwój sportowy i edukacyjny
  • Opieka fizjoterapeutów na każdym treningu
  • Dofinansowanie do zakupu sprzętu sportowego
  • Klasy koedukacyjne
  • Możliwość zakwaterowania w Internacie
  • Treningi bramkarskie

W naszej szkole nie każdy musi zostać zawodowym piłkarzem czy piłkarką, ale wychowanie młodego człowieka w duchu sportowej rywalizacji z pewnością pozytywnie wpłynie na jego osobowość kształtując m.in. takie cechy jak: pracowitość, sumienność, zaangażowanie, zdyscyplinowanie, umiejętności pracy w grupie i wiele, wiele innych. To solidny pakiet umiejętności, który zdecydowanie ułatwi start w dorosłe życie. Nie wiemy jaką ostatecznie wybiorą drogę, ale chcemy ich zainspirować, a może niejeden i niejedna z nich pozostanie przy sporcie pełniąc rolę przyszłych trenerów, fizjoterapeutów, managerów, sędziów czy nauczycieli wychowania fizycznego.

Maciej Grzywa, Prezes Fundacji Akademia Sportu Górnika Łęczna
organu prowadzącego SMS Górnik Łęczna

Wszyscy uczniowie rozpoczynają każdy dzień treningiem. Przychodzą wypoczęci, pełni energii, ze „świeżym” umysłem co sprawia, że są w stanie opanować większe ilości informacji, które im przekazujemy. Zajęcia w godzinach porannych w razie potrzeby są uzupełniane o treningi popołudniowe. Pozwala to swobodnie operować objętością i intensywnością treningów co przekłada się na efektywność szkolenia.

Artur Gadzicki, trener koordynator SMS Górnik Łęczna

Jako sztab medyczny SMS Górnik Łęczna jesteśmy obecni na każdym treningu. Dbamy o to, aby każdy zawodnik i zawodniczka w przypadku jakichkolwiek dolegliwości czy urazów otrzymali naszą pomoc najszybciej jak to możliwe. W wielu przypadkach, właśnie szybka interwencja pozwala na prawidłową diagnozę, a to usprawnia dalsze leczenie. Dodatkowo prowadzimy zajęcia prewencyjne dla naszych uczniów opiekując się nimi indywidualnie.

Paweł Cichocki, fizjoterapeuta SMS Górnik Łęczna