Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

3 września 2018 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna. Naukę w pierwszej klasie rozpoczęło 20 uczniów – 14 chłopców i 6 dziewczynek z rocznika 2002.

Bardzo się cieszę, że w powiecie łęczyńskim mamy taką szkołę. Sama jej idea istniała od jakiego czasu, ale jej powstanie rodziło się troszkę w bólach. Do końca roku jako Powiat zapewniliśmy jej funkcjonowanie z własnych środków budżetowych. Od stycznia szkoła będzie już otrzymywać subwencję z Ministerstwa – powiedział obecny na inauguracji SMS-u Roman Cholewa, Starosta Łęczyński. 

To bardzo budujące, że dziś widzimy się w takim gronie. To kolejny etap w rozwoju Górnika Łęczna – dodał Veljko Nikitović, Prezes Górnika. – Gdy obejmowałem funkcję Prezesa tego klubu, mieliśmy jako zarząd taki plan, aby w pierwszej drużynie pojawiało się jak najwięcej wychowanków. Mam nadzieje, że ta szkoła to kolejny krok tu temu, i gorąco liczę na to że wśród Was będą przyszli zawodnicy Górnika – zakończył Nikitović.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *