O nas

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna to pierwsza w województwie Lubelskim szkoła sportowa prowadzona przez profesjonalny klub.

Szkoła umożliwia skuteczne połączenie edukacji z procesem szkolenia sportowego. Celem nadrzędnym szkoły jest zapewnienie młodemu zawodnikowi jak najlepszych warunków i możliwości wszechstronnego rozwoju osobistego oraz sportowego.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna to szkoła zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, których pasją jest piłka nożna. Organem prowadzącym szkołę, jest Fundacja Akademia Sportu Górnika Łęczna, która powstała po to, aby wspierać młodych zawodników na każdym kroku sportowej kariery, a także w zmaganiach życia codziennego. Fundacja jest ściśle powiązana z klubem Górnik Łęczna S.A. i w pełni od niego zależna.

Baza dydaktyczna szkoły znajduje się w Kijanach ok. 9 km od obiektów GKS Górnik Łęczna. Uczniowie mają do dyspozycji m.in. dobrze wyposażone specjalistyczne pracownie tj. biologiczną, matematyczną, chemiczną, komputerową, żywieniową, obcojęzyczną itp. W obiektach szkolnych znajduje się też dobrze wyposażona siłownia oraz hala sportowa wraz ze ścianką wspinaczkową. Na terenach szkoły znajduje się internat oraz schronisko młodzieżowe. Bliskim sąsiedztwie szkoły jest boisko Orlik.

Cała baza treningowa mieści się na obiektach klubowych w Łęcznej przy Al. Jana Pawła II 13. Do dyspozycji uczniów są:

• Boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem
  • Dwa boiska pełnowymiarowe o nawierzchni naturalnej
  • (w tym jedno oświetlone)
  • Hala sportowa
  • Siłownia
  • Gabinety fizjoterapeutyczne
  • Pomieszczenia odnowy biologicznej z wyposażeniem (sauna jacuzzi)