M. Grzywa: Najważniejsze jest wychowanie wartościowego człowieka

Tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu dla naszych zespołów młodzieżowych rozmawialiśmy z Prezesem Fundacji Akademia Sportu Górnika Łęczna, Maciejem Grzywą. Rozmawialiśmy m.in. o planach sportowych naszych zespołów, rozwoju klubowej Akademii i jej flagowym projekcie czyli Liceum Mistrzostwa Sportowego.

Flagowy projekt Akademii w ostatnim roku to Liceum Mistrzostwa Sportowego. 3 września to chyba ważna data w Twoim kalendarzu?

– Cieszymy się, że udało się nam rozpocząć ten projekt. To pierwszą tego typu szkoła prowadzona przez profesjonalny klub sportowy w naszym województwie. 3 września w pierwszej klasie Liceum naukę rozpocznie 20 zawodników – piętnastu chłopców i pięć dziewczynek. Dołożymy wszelkich starań, aby skutecznie połączyć proces edukacji z procesem szkolenia sportowego. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze to wychowanie młodego zawodnika w taki sposób, aby był wartościowym człowiekiem. Wiadomo, że nie wszyscy zostaną piłkarzami czy piłkarkami, ale wszyscy muszą się odnaleźć w społeczeństwie i poradzić sobie w życiu, a my chcemy ich do tego jak najlepiej przygotować.

Wszystko przed rozpoczęciem roku szkolnego jest już dopięte na ostatni guzik?

– Wiele przygotowań już za nami i właściwie wychodzimy na ostatnią prostą. Mimo, że do początku roku pozostało niespełna dwa tygodnie, to staramy się patrzeć w przód długofalowo i już dziś myślimy o następnej rekrutacji. W przyszłym roku czeka nas nie lada wyzwanie bo do pierwszej klasy pójdą, aż dwa roczniki – 2003 i 2004. Chcemy się do tego solidnie przygotować, aby stworzyć jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju sportowego naszym zawodnikom.

Cała rozmowa z Maciejem Grzywa dostępna TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *